pomysł na biznes w domuJaki jest jeden z największych problemów pojawiających się przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej?

Brak kapitału….

Sęk w tym, że bez wkładu własnego w ogóle trudno jest rozpocząć działalność, a tu już na początku trzeba szukać dodatkowych oszczędności. Ameryki nie odkryję, jeśli stwierdzę, że w związku z tym warto rozpocząć od budowy biznesu w domu.

 

Tniemy koszty

Biznes w domu to teoretycznie spore oszczędności: brak opłat za wynajem dodatkowego lokalu, niskie koszty eksploatacyjne, zerowe wydatki na dojazdy do biura.

Nie ma oczywiście nic za darmo – tylko wybrane pomysły na biznes nadają się do realizacji we własnym M. Na szczęście dziś zdecydowaną większość pomysłów można z mniejszym lub większym wysiłkiem zmodyfikować tak, aby stworzyć e-usługę, a i pomysłów na e-biznes jako taki jest już sporo.

 

Gdzie jest granica cięcia kosztów?

Problem polega oczywiście na tym, że w pewnych przypadkach firma w domu nie przyniesie tak dużych zysków, jakie mogłaby przynieść w biurze. To oczywiście realny problem, natomiast wtedy warto zainteresować się dywersyfikacją (pionową albo poziomą, to już zależy tylko od Ciebie).

Taka dywersyfikacja może iść na przykład w stronę programów partnerskich, o których przeczytasz jeszcze wiele razy. Pamiętaj, że prowadzenie firmy w domu to oszczędności, ale nigdy aż tak pokaźne, jak się zwykle wydaje – po drodze pojawiają się różne potrzeby, które trzeba zaspokoić, więc umówmy się: oszczędzić możesz mniej więcej połowę tego, co trzeba byłoby zapłacić za wynajem biura.

 

Magia księgowości

Dzięki prowadzeniu firmy w domu możesz płacić mniej za mieszkanie. Zakładam przy tym, że masz działalność gospodarczą, jesteś zarejestrowany jako płatnik VAT, a z podatku dochodowego rozliczasz się na zasadach ogólnych. Prowadząc firmę w domu, możesz przede wszystkim pewne wydatki automatycznie (w całości lub części) wliczyć do kosztów prowadzenia działalności, obniżając w ten sposób albo należny podatek VAT, albo należny podatek dochodowy (albo jedno i drugie).

To wymaga konsultacji z biurem rachunkowym, więc dłużej się nie będę zajmował tym problemem, ale wiedz, że taka możliwość jest zawsze.

 

Czy program partnerski to biznes?

pomysł na biznes w domu z bim polska

 

Wiele osób śmieje się, kiedy proponuję im biznes w formie prowadzenia działania w programach partnerskich. Właściwie to powinienem się cieszyć, bo to zawsze mniejsza konkurencja, ale pokuszę się o słowo wyjaśnienia.

Obecne programy partnerskie to bardzo rozbudowane maszynki do robienia pieniędzy. Na dobrą sprawę nawet nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej, ale to się opłaca. Działając w programach partnerskich, z pewnością możesz prowadzić swój biznes w domu – nie musisz spotykać się bezpośrednio z klientami, nie jest to żaden szemrany marketing wielopoziomowy, w którym musiałbyś uganiać się za klientami.

W tym przypadku to klienci znajdą Twoją stronę internetową, a ty możesz pracować równie dobrze na Malediwach albo w Tajlandii. Zostajesz panem własnego czasu, nikt też nie czepia się, że spóźniłeś się o pięć minut do pracy.

 

Czego potrzebujesz do prowadzenia biznesu w domu?

Biznes w domu to także pewne wydatki i pewne potrzeby. Żeby dobrze Ci się pracowało, musisz mieć odpowiednio urządzone stanowisko pracy. To ważne, ponieważ od tego zależy także Twoja efektywność – szefowanie jest przyjemne, ale przecież bez pracy się nie obejdzie!

Jak przygotować takie stanowisko, na którym będziesz sam sobie królem i szefem w programach partnerskich? Ponieważ temat jest dość rozbudowany, poświęcę mu całą kolejną część cyklu. Już teraz zapraszam do lektury.

 

 

promocja bloga

 

 

 

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Za kilka minut poznasz nowy sposób zarabiania w Internecie oraz analizę przypadku pewnego marketera, który od 0 w 28 dni zarobił $720.000…

… Bez produktu, strony internetowej, sprzedawania czy przekonywania.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

AllinOne-Business-System

 

 

 

 

 

 

 

OSTRZEŻENIE:Ten niezwykły system zmieni wszystko w Twoim podejściu do budowy biznesu online i zarabiania przez Internet NA ZAWSZE...

Tutaj Jest Dostęp do Bezpłatnego Systemu:

You have Successfully Subscribed!