Dlaczego WordPress to najlepsza platforma na Twojego biznesowego bloga w 2015 roku?

WordPress, wszystko na to wskazuje, będzie dalej bił rekordy popularności i pozostanie niekwestionowanym liderem wśród platform blogowych wykorzystywanych w E-Biznesie.

Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka i nawet, jeśli do tej pory używasz innego oprogramowania, być może warto rozważyć opcję przesiadki na najnowsze wersje WP.

 

wordpress-w-eBiznesie

 

 

Prostota to oszczędność czasu

WordPress rozwijany był od stadium dość prostego skryptu blogowego.

Dziś jedynym po tym śladem jest prostota, która przebija nawet edytory tekstu. Nawet na etapie instalacji WP nie sprawia większych problemów, a zaraz po uruchomieniu otrzymujesz gotowe, choć podstawowe, środowisko, które zapewnia wiele ciekawych funkcji.

Co ważne, także większość wtyczek i motywów zachowuje właściwą WP prostotę – nie tylko na poziomie kodu, którego przeciętny użytkownik raczej na oczy nie musi oglądać, ale także na poziomie konfiguracji czy użycia w praktyce.

Prosta instalacja, lekkość, graficzna prostota i intuicyjne panele to spore zalety.

Biorąc pod uwagę, że przygotowanie jakiegokolwiek artykułu zajmuje raczej sporo czasu, będzie dużo wygodniej, gdy nie trzeba go będzie trwonić na instalację i konfigurację własnych edytorów WYSIWYG.

 

Motywy dla każdego

Popularność WP przełożyła się na wielkość jego społeczności.

To oznacza, że właśnie dla WP najprościej będzie znaleźć gotowy szablon, wybierając z darmowych lub płatnych.

Oczywiście zawsze otwarta pozostaje opcja zakupu indywidualnego szablonu, ale już z gotowców można wybrać zwykle nawet po kilka propozycji, a indywidualne dopracowanie może obejmować jedynie detale.

Spora część wszystkich i praktycznie każdy nowy szablon to projekt gotowy do działania jako RWD, a więc osiągalny z poziomu różnych urządzeń, w tym mobilnych, zawsze można konfigurować motywy (choć w różnym zakresie) i dostosować je do własnych potrzeb, a w przypadku większości dodatków, które głęboko ingerują w funkcjonalność WP, na przykład WooCommerce, szablony zachowają pełnię walorów użytkowych i estetycznych.

 

WP zamienia odwiedziny na wyniki

Statystyka to ważna rzecz, ale na statystykach nie zarabiasz.

Trzeba umieć przełożyć je na ilość i wysokość sprzedaży, a WP radzi sobie z tym całkiem nieźle, szczególnie jeśli system wspomoże się odpowiednimi dodatkami.

Nawet te bardziej rozbudowane są często darmowe i w swojej bezpłatnej wersji udostępniają opcje przynajmniej podstawowej konfiguracji.

W repozytoriach WordPress znajdują się także dodatki, które można skutecznie wykorzystać do budowy listy mailingowej, albo efektownej (i efektywnej) prezentacji reklam, które nie będą irytowały użytkowników.

Sam fakt, że WP dobrze się pozycjonuje też nie będzie bez znaczenia, a jeśli połączyć to z paroma innymi dodatkami, które mogą oprogramowanie blogowe zamienić w funkcjonalny sklep czy cokolwiek innego, przełoży się to na konkretne i bardzo wymierne zyski.

 

Społeczność to wsparcie

To chyba najważniejsza zaleta WP – nie trzeba tu płacić, aby uzyskać wsparcie techniczne.

Fora pomocy i listy dyskusyjne nie znają zbyt wielu pytań bez odpowiedzi. Czasem gorzej jest z pomocą dla dodatków, ale w przypadku konkurencyjnych systemów, Joomla! czy Drupal jest z tym jeszcze gorzej, o oprogramowaniu stricte sklepowym nawet nie wspominając.

Stawiając na WP tak naprawdę nigdy nie zostaniesz sam ze swoimi problemami.

Popularność systemu w tym przypadku nie oznacza przy tym, że już on spowszedniały, bo każdy WP może wyglądać inaczej, mimo że pracuje na tym samym wydajnym silniku i z takim samym wsparciem technicznym.

 

 

pomysł na biznes w domu według Pawła

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak korzystając z Internetu zbudować dochodowy i stabilny biznes w domu oraz otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

AllinOne-Business-System

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top